Archiv Větrání

2018

15. 7. Moravské Švýcarsko
Patnáctikilometrové kolečko okolím Adamova, po trase v blízkosti řeky Svitavy zavítáme mimo jiné k gotickému kostelu ve Svaté Kateřině, který se tyčí na ostrohu nad vesnicí, nebo k Novému Hradu, pod nímž proudí vlaky v tunelech na trati mezi Blanskem a Brnem. 
27 účastníků / 16 km / report


30. 6. Javornická horečka
Aneb výstup na Velký Javorník a pohodové zastavení na Horečkách nad Frenštátem pod Radhoštěm. Zkrátka prázdniny začneme trochu zostra. 
27 účastníků / 12 km / report

16. 6. Na hranici
Krásná krajina, rozhledna Hraniční vrch, zámek ve Slezských Rudolticích, bývalá obec Pelhřimovy, úzkokolejná trať... nejen toto všechno uvidíme a navštívíme na sedmnáctikilometrové výpravě Osoblažskem.  
17 účastníků / 17,6 km / report


9. 6. Strážnickým Pomoravím
Mekka moravských lidových tradic bude cílem putování Strážnickým Pomoravím. Po cestě z Rohatce do Strážnice zavítáme na břehy Baťova kanálu nebo také mezi slavné vinné sklípky v Petrově. 
13 účastníků / 20,5 km / report


27. 5. Za živou vodou
Spočítat prameny živé vody v horách nad Jeseníkem, kde zbudoval své slavné lázně Vincenz Priessnitz, je snad nemožné. A my se o to ani nebudeme pokoušet, jen přejdeme přes Studniční vrch z Vápenné do Jeseníku, u některých ze zdejších pramenů a na možných vyhlídkách se zastavíme, prohlédneme si také areál lázní na Gräfenberku a užijeme si zdejšího čerstvého vzduchu. 
23 účastníků / 15,6 km / report

13. 5. Krnovský špacír
Do Krnova cesta dlouhá, ale vyplatí se, jak se o tom na tomto výletu přesvědčíme. Naše trasa povede z Milotic nad Opavou přes Zátor a Brantice v údolí řeky Opavy na Bezručův vrch, z nějž si užijeme výhledu na Krnov.
22 účastníků / 18 km / report


9. 5. Okolo Rampachu
Při Sportovním dni Univerzity Palackého se vydáme na pohodovou sedmnáctikilometrovou trasu z Choliny do Litovle, kolem pověstmi opředeného vrchu Rampach. Zavítáme i na Pardusku, odkud je parádní výhled na kus severní Hané pod hradbou Jeseníků, anebo do Chudobína, malé vesnice, která ale má svůj zámek a tři kostely pro tři různá vyznání.
11 účastníků / 16,5 km / report 


28. 4. Putování Pomoravím
Částečně integrovaný pěší výlet z Horky nad Moravou do Litovle krajinou lužního lesa s četnými meandry řeky Moravy. Úvodní úsek z Horky do Hynkova absolvují s námi účastníci letošní Expedice přes bar a studenti aplikovaných pohybových aktivit na FTK UP coby jejich asistenti. 
13 (+ 37) účastníků / 18 (6,5) km / report

14. 4. Podél Ferdinandky
S další jarní výpravou se vydáme do Moravské brány, pod hrad Helfštýn, ovšem o něm tento výlet vůbec nebude. Naše trasa totiž zčásti povede podél někdejší Severní dráhy císaře Ferdinanda, tedy železniční trati vedoucí na Ostravu. Vyjdeme z Drahotuš, podíváme se k opuštěnému tunelu ve Slavíči a jezernickým viaduktům a pak už budeme pokračovat podél řeky Bečvy do Lipníka. 
33 účastníků / 16 km / report


30. 3. Chřibskými lesy
Velikonoční výlet na Velký pátek zavede turisty do hlubin lesů v pověstmi opředených Chřibech. Patnáctikilometrová trasa povede ze Salaše, kam dojedeme autobusem ze Starého Města a kde zdoláme krásnou novou rozhlednu, přes Bunč, kde můžeme chvíli pauzírovat v restauraci, do Zdounek, odkud pak odpoledne zamíříme vlakem domů.
23 účastníků / 18,5 km / report


17. 3. Hledání jara u Litomyšle
Na začátku jara s Větráním zavítáme opět po nějaké době do Čech. Na trase zavítáme do přírodních rezervací Králova zahrada a Psí kuchyně, také k zámečku, který inspiroval Aloise Jiráska, a především objevíme půvaby Litomyšle. 
18 účastníků / 20 km / report


11. 3. Cestou na Brníčko
Druhou březnovou neděli se s Větráním vydáme na vycházku severní částí Úsovské vrchoviny z Libiny do Postřelmova, po trase mimo jiné zavítáme na hrad Brníčko. Tam jsme už sice kdysi byli, ale bylo tu fajn, tak proč si to nezopakovat...
51 účastníků + pes / 15 km / report


10. 2. Zimní dolování
Trasa tohoto především dopravně a finančně náročnějšího výletu provede turisty po důlních stezkách na Hřebečovském hřbetu mezi Moravskou Třebovou a Svitavami. Zajímavostí je tu celá řada - přesunutý kostelík nad tunelem, vyhlídka na Moravskou Třebovou, opuštěné důlní štoly, rezavý potok, také rozhledna... Vyjdeme z Koclířova, skončíme v Kunčině, trasu, která bude mít maximálně 18 km, upravíme podle aktuálních sněhových podmínek.
21 účastníků / 18 km / report


3. 2. Z Klobouk do Lidče
Z Valašska jsme se nikdy nevraceli zklamaní, ba naopak - a čekáme, že tomu tak bude i tentokrát. Sedmnáctikilometrová trasa zavede na hřeben u Valašských Klobouk, k rozhledně Královec či mariánskému poutnímu místu Dělanovec. A když sníh a síly dají, dojdeme až do Horní Lidče; pokud nedají, cestu si operativně zkrátíme.
37 účastníků + pes / 17 km / report

2017


30. 12. Předsilvestrovské láznění
Před silvestrovskými oslavami a ponocováním je třeba si dát chvíli pohov a odpočinout si. Anebo si dát ještě trochu do těla, ať člověk na konci roku nevypadne z kondice. Trasa v okolí Luhačovic a zdejších lázní nabídne jak požitek z lázeňské architektury, tak krásná místa v přilehlých Vizovických vrších. 
25 účastníků / 18,6 km / report

16. 12. Cesta hřebečskými pověstmi
Předvánoční Větrání bude tak trochu pohádkové, jak se na tento čas sluší a patří. Na bezmála sedmnáctikilometrové trase z Městečka Trnávky do Moravské Třebové si povíme několik zdejších pověstí včetně té nejznámější o lásce, které nebylo přáno, Annenruhe
33 účastníků / 18 km / report

25. 11. K týnecké mohyle
Na poslední podzimní výpravu se vydáme jen kousek od Olomouce. Z Grygova se kolem někdejších vápencových lomů vydáme na vrch Hradisko, na jehož vrcholu stojí památník osvobození, odhalený za účasti T. G. Masaryka. Od památníku je i pěkný výhled na Velký Týnec, přes který se následně vydáme do Olomouce. 
15 účastníků / 17,8 km / report

17. 11. Podzim na Blatě
Státní svátek můžete strávit na nenáročné dvanáctikilometrové procházce podél říčky Blaty. Trasa vede ze Senice na Hané přes Seničku do Náměště na Hané, sleduje naučnou stezku Elišky z Kunštátu a zastavíme se u pramene a kapličky u osady Svatá Voda.
37 účastníků a 3 psi / 13,7 km / report

4. 11. Putování na Malou Hanou
Cílem patnáctikilometrové trasy bude půvabné městečko Jevíčko, centrum severní části oblasti zvané Malá Haná. Po cestě se podíváme také na poutní místo Kalvárie u Jaroměřic a užijeme si příjemné podzimní procházky hlubokými lesy, které oddělují Konicko od Jevíčska.
25 účastníků / 15,5 km / report

21. 10. Kolem Priglu
Už název tohoto podzimního výletu je dost výmluvný. Ale přece jen, pokud někdo váhá - zhruba 15km pohodová trasa povede po březích Brněnské přehrady a jejím okolím, cíl je na hradě Veveří, který se tou dobou bude pomalu, ale jistě chystat na ukončení letošní turistické sezony.
21 účastníků / 15 km / report

7. 10. Kousek od Valmezu
Také na podzim zavítáme s Větráním na Valašsko. Pohodová trasa povede z vlak. zastávky v Bystřice ke stejnojmenné přehradě a do kopců nad ní, zakončovat budeme buď v Rožnově nebo v Zašové, uvidíme podle okolností...
18 účastníků / 17 km / report

28. 9. Hanácké Mont Blank IV
Zahájení čtvrtého ročníku Větrání na hanácké velehoře Velkém Kosíři. Tentokrát bez rozhledny, ale projdeme se a opečeme párky do sytosti. A také se budou vyhlašovat nej... větrači. 
20 účastníků + pes / 14 km / report

9. 9. Tajný výlet
Na závěr třetího ročníku Větrání jsme připravili Tajný výlet. O tom, kam se pojede/půjde, se dozvíte až na místě srazu a možná ani tam neprozradíme všechno. Jisté jen je, že trasa výletu bude mít 14 km, hodí se pořádné boty a sraz je v 7:35 před olomouckým hlavním nádražím. 

37 účastníků + pes / 14,6 km / report 


26. 8. Bohumínská dvacítka
Jediné srpnové Větrání bude v létě nejdelší. Z bohumínského nádraží je v plánu trasa k ostravskému hlavnímu, a sice kolem zdejších pohraničních bunkrů, meandrů Odry nebo přes hornický skanzen Landek. Ostravský závěr bude poněkud nepohodlný, ale lze si jej při nejhorším zkrátit MHD.
16 účastníků / 23 km / report


22. 7. Javorníček a Gigula
V červenci zavítáme s Větráním do všech světových stran od Olomouce, a tak je třeba vydat se na východ, na Valašsko. V okolí Karolinky a Velkých Karlovic je naplánována místy poněkud prudká, ale jinak pohodová trasa do osady Javorníček na stejnojmenném vrcholu. V obou zmíněných vesnicích si také prohlédneme zdejší dochované lidové stavby.
17 účastníků / 16 km / report


16. 7. Mikulčický luh
Abychom nebyli po větracím víkendu úplně zničení, podíváme se na druhém výletu do pomoravské nížiny, přesněji do lužního lesa v okolí Mikulčic na Hodonínsku. Z Hodonína se vydáme ve stínu lesa podél Moravy k jedné z našich nejvýznamnějších archeologických lokalit, Valům u Mikulčic a následně se vydáme do samotných Mikulčic, odkud pojedeme vstříc nedělnímu večeru doma.
12 účastníků / 15 km / report


15. 7. Za lesním tichem 
První ze dvou výletů tzv. větracího víkendu povede do hlubokých jesenických lesů u Branné, kde se ukrývá zaniklá sklářská osada Josefová nebo také vodopád říčky Hučavy. Takže to zas tak tichý výlet nebude. Navíc se podíváme také ke skalnímu útvaru Pasák, k němuž vede naučná stezka.
32 účastníků + pes / 16 km / report


1. 7. Rybníky Svitavska
Hvězda, Mušlový, Sychrovec, Pařez nebo Rosnička. To jsou názvy rybníků mezi Třebovicemi (v Čechách) a Svitavami, kolem kterých povede trasa tohoto výletu. Hvězda je z nich největší, svitavská Rosnička je široko daleko oblíbená nejen plavci. Ale nebude to výlet jen o rybnících, projdeme také přírodní rezervaci Králova zahrada nebo se podíváme k pramenu řeky Svitavy.
15 účastníků / 19,4 km / report 17. 6. Po stopách historie Šternberka
Větrání podpoří akci KČT Šternberk. Z nabídky byla vybrána 12km trasa částečně městem, částečně lesem a údolím Sitky, je však nutné ještě připočítat cestu z nádraží ke startu pochodu a zpět...
7 účastníků / 14 km / report

11. 6. Břidlicové stezky 
Osmnáctikilometrové putování krajem břidlice mezi obcí Heřmánky a Budišovem nad Budišovkou.
14 účastníků / 18 km / report


27. 5. Pulčínské skály
Na sklonku května zamíříme na Valašsko. Z Lidečka se vydáme do nedalekého skalního městečka Pulčínské skály, které je chráněno jako národní přírodní rezervace, zpět k hlavní trati pak sejdeme do Horní Lidče.
29 účastníků + pes / 14 km / report

10. 5. Vidnavský vandr
Patnáct kilometrů jesenickým severem v rámci Sportovního dne Univerzity Palackého - proto výlet ve všední den. Trasa vede z Vidnavy, kterou si volně účastníci prohlédnou, k NPP Venušiny misky, poté na Boží horu, za které sejdeme do Žulové, odkud nás vlak opět odveze na jih...
9 účastníků / 15 km / report

6. 5. Moravská Sahara
Mezi Moravským Pískem a Rohatcem se rozkládá oblast, které se pro písčitý povrch říká Moravská Sahara. Z velké části je zalesněná hustým borovicovým lesem Doubrava, podél trati jsou ovšem váté písky chráněny jako národní přírodní památka. Trasa výletu povede od nádraží Bzenec, přívoz do Bzence a následně do Moravského Písku, plánovaná délka cca 15 km.
21 účastníků / 15 km / report

23. 4. Cesta do ztraceného města
Na podzim nám to nevyšlo, a tak se vydáme do ztraceného města, totiž Města Libavé na druhý pokus. Trasa povede z Města Libavé do Domašova nad Bystřicí přes prostor bývalé obce Bělá.
13 účastníků / 10,5 km / report

14. 4. Na Bukovku
Nad Rapotínem u Šumperka byla na konci roku 2016 zpřístupněna nová rozhledna nabízející parádní výhled na údolí řeky Desné a masiv Hrubého Jeseníku. Pojďme ji zdolat! Trasa povede od zastávky Rapotín do Šumperka, výhledy nabídnou i Městské skály.
34 účastníků / 15,3 km / report

8. 4. Za sluncem na Slunečnou
Nenáročný výšlap na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku, z Lomnice u Rýmařova do Moravského Berouna.
15 účastníků + pes / 15 km / report

25. 3. Muzlovské kolečko
Březová nad Svitavou je sice malé, ale tuze důležité město. Jeho součástí je totiž území zaniklé obce Muzlov, kde pramení voda, kterou pije část obyvatel Brna. Pozůstatky obce si prohlédneme, stejně tak kostel v sousedním Baníně a vystoupáme na rozhlednu Járy Cimrmana, odkud uvidíme Březovou z ptačí perspektivy.
15 účastníků / 14 km / report

18. 2. Morgenland
Dvanáctikilometrové zimní putování z Malé Morávky do Karlovy Studánky, mimo jiné přes přírodní památku Morgenland na místě někdejší stejnojmenné osady.
29 účastníků / 14 km / report

4. 2. Za Radegastem
Jubilejní 50. Větrání pod značkou Radost z pohybu vedlo na bájný Radhošť, nabídlo přitom dvě varianty výletu - drsňáci si mohli na hřeben vyšlápnout po svých, ti, co šli na pohodu, se nechali nahoru vyvézt autobusem a naopak do Rožnova se vydali po svých.
32 účastníků / 13 km / report


2016


30. 12. Předsilvestrovské sopkování
Rozlučte se s rokem 2016 na vrcholu sopky! Patnáctikilometrová trasa posledního letošního Větrání povede z Valšova blízko břehů vodní nádrže Slezská Harta do Bruntálu přes vrchol Venušiny sopky.
31 účastníků / 15 km / report

17. 12. Předvánoční procházka k Šumperku
Nenáročná procházka povede z Rudy nad Moravou kolem kostelíka Božího Těla nad Hrabenovem do Šumperka.
20 účastníků + 2 psi / 13,5 km / report

26. 11. Lulečský výstup za Martinem
Nad vesnicí Luleč nedaleko Vyškova se na kopci tyčí kostel sv. Martina. A právě k němu povede trasa tohoto výletu.
18 účastníků / 17 km / report

5. 11. Na Bílou horu Tatrou
Z panelově šedivé Kopřivnice, města Tatry, do Moravského Betléma, tedy Štramberka. Za roubenkami, Trúbou i jeskyněmi.
33 účastníků / 9 km / report

28. 10. Údolím Bystřice
Třináct kilometrů podzimně zbarveným údolím řeky Bystřice mezi Hrubou Vodou a Domašovem nad Bystřicí.
37 účastníků + pes / 13 km / report

16. 10. Za stoletou královnou
Výlet do nejsevernějšího výběžku Olomouckého kraje ke stoleté, nedávno zrekonstruované secesní tančírně u Javorníka.
18 účastníků + pes / 9 km / report

8. 10. Hanácké Mont Blank vol. 3
Třetí ročník výstupu na Velký Kosíř a zahájení třetího "akademického" roku turistické série Větrání. Půjdeme ze Slatinek, vystoupáme na rozhlednu, opečeme buřty a následně sestoupíme do Čech pod Kosířem, kde navštívíme některé z tamních muzeí či zámek.
18 účastníků + pes / 8 km / report

3. 9. Nad Moravskou bránou
Putování mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou, jehož trasa vede po hřebenu nad Moravskou bránou a přes jeden z největších hradů u nás, Helfštýn. Délka 19 km.
11 účastníků / 19 km / report

24. 8. Lednicko-valtický areál
Janův hrad, lednický zámek, chrám tří Grácií nebo Rendez-vous, všechny tyto stavby zasazené do rovinaté krajiny mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví uvidíte na dvacetikilometrové trase tohoto výletu. Pro děti či seniory lze trasu zkrátit na cca polovinu, tedy do Lednice.
3 účastníci / 11 km / report

3. 8. Vandr v Sudetech
Patnáctikilometrová trasa vede zapomenutými končinami mezi městy Hanušovice a Králíky, mimo jiné přes někdejší městečko Grumberg, nejvyšší horu Hanušovické vrchoviny Jeřáb nebo přes Horu Matky Boží.
5 účastníků / 15 km / report

23. 7. Po proudu Moravice
Téměř dvacetikilometrové putování po březích řeky Moravice mezi Vítkovem a Hradcem nad Moravicí.
6 účastníků / 20 km / report

16. 7. Podél Moravské Sázavy
Rychnovský vrch s Mariánskou studánkou, torzo kláštera v Třebařově, zámek v Tatenicích a na závěr výšlap na Cukrovou boudu s cílem pod památníkem budovatelů železnice. To vše vás čeká na devatenáctikilometrové cestě ze Žichlínku do Hoštejna. Pro děti či seniory lze trasu zkrátit cca na polovinu, tzn. do Krasíkova.
17 účastníků / 17 km / report

11. 6. Portášský špacír
Putování Valašskem z Valašské Polanky do Vizovic, přes vrch Vartovna se stejnojmennou rozhlednou nebo ves Jasenná, kde stojí dochované roubené Mikuláštíkovo fojtství.
3 účastníci / 19 km / report

4. 6. Lanškrounské kolečko
Větrání poprvé v Čechách, ale opět na Hřebečsku! Čtrnáctikilometrová trasa povede z nádraží v Rudolticích přes Nový Zámek do Lanškrouna, odtud pak kolem zdejších rybníků a zpět do Rudoltic.
3 účastníci / 15 km / report

21. 5. Líšeňsko-bílovické krasování
Patnáctikilometrový špacír údolím Říčky a částí Moravského krasu z brněnské Líšně do Bílovic nad Svitavou. Potkáme lišku Bystroušku?
7 účastníků / 15,5 km / report

11. 5. Na dohled od Bouzova
Zkamenělý zámek, Javoříčské jeskyně, Javoříčko, podhradí Bouzova a na závěr města tvarůžků. Délka 18 km, pro méně zdatné možnost zakončení v Bouzově po 11 km. Výlet je součástí programu Sportovního dne Univerzity Palackého.
8 účastníků / 18 km / report

7. 5. Mezi bunkry a větrníky
Začneme pod Králickým Sněžníkem, skončíme (skoro) pod Šerákem, cesta přitom bude mít něco málo přes 10 km. A bude přísně střežena prvorepublikovými bunkry. Možnost prodloužení na Ramzovou nebo do Branné.
12 účastníků / 12 km / report

23. 4. Výstup na Svatý Kopeček
Druhý (Větrání), respektive pátý (Putování Moravou) ročník výstupu ke žlutavému kostelu, který vlá na hoře zelené. Tentokrát se půjde z Bohuňovic kolem golfového hřiště ve Vésce a trosek kartouzky v Dolanech, délka 12 km.
25 účastníků + pes / 12 km / report

10. 4. Dobývání Brníčka
Zřícenina hradu Brníčko je dominantou kraje mezi Šumperkem a Zábřehem. Pokud počasí dovolí, pokusíme se ho zdolat. Vyjdeme z nádraží v Bludově a z hradu pak sestoupíme buď do Zábřeha nebo Postřelmova, podle sil a povětrnostní situace.
4 účastníci / 16 km / report

19. 3. Hledání jara v Kladecké dolině
První jarní výlet povede na Konicko, jen o kousek dále po trati, kde jsme před zimou skončili. Cesta povede z Nectavy Kladeckou dolinou do Kladek a dále podle počasí a sil buď do Jesence nebo do Konice.
22 účastníků + pes / 16 km / report

5. 3. Rodným krajem Františka Palackého
Patnáctikilometrové putování krajem, kde se narodil a strávil dětství František Palackého, je součástí Akademických dnů Univerzity Palackého, která si letos připomíná 70 let od svého obnovení.
7 účastníků / 15 km / report

2015

Rekapitulace výletů v roce 2015 - zde.

30. 12. Předsilvestrovský výšlap z kraje čarodějnic za Šerákem
Na konec roku jsem se rozhodl přidat výšlap z Velkých Losin do Hanušovic přes Žárovou a Potůčník. Uvidíme, zda bude na sněhu či na blátě...
16 účastníků / 16 km / report

28. 11. Na kraji Hané
Dost možná poslední výlet roku 2015 vedoucí údolím řeky Romže a přilehlými vesnicemi, konkrétně se půjde od Běleckého mlýna přes Přemyslovice do Stražiska, a pokud bude čas a počasí a síly dají, tak dojdeme až na nádraží ve Ptení.
11 účastníků + pes / 11 km / report

14. 11. Sopečné Bruntálsko
Se silným větrem v zádech se trasa výletu zcela změnila - místo plánovaného výstupu na Venušinu sopku byl zdolán Uhlířský vrch, který je blíž Bruntálu...
8 účastníků / 9 km / report

31. 10. Hřebečskem z MT do MT
Dvanáctikilometrové putování z Městečka Trnávky do Moravské Třebové se nakonec díky výstupům na Cimburk a rozhlednu Pastýřka rozrostlo...
5 účastníků / 17 km / report

17. 10. Hanácké Mont Blank
Druhý ročník výšlapu na hanáckou velehoru Velký Kosíř.
15 účastníků + pes / 12,5 km / report

5. 9. Velehradský špacír
Putování ze Starého Město k církevnímu areálu ve Velehradě s návštěvou baziliky či blízkého archeoskanzenu v Modré.
9 účastníků / 14,5 km / report

15. 8. Hřebečské důlní stezky
Putování za hornickou minulostí Moravskotřebovska po Hřebečském hřbetu, který částečně tvoří hranici mezi Moravou a Čechami.
8 účastníků + pes / 19 km / report

25. 7. Údolí Bystřice
Vycházka po naučné stezce Údolím Bystřice z Domašova nad Bystřicí do Hrubé Vody. Sraz v 8:30 před olomouckým hlavním nádražím.
1 účastnice / 13 km / report

22. 7. Přes Ameriku k žábě
Odpolední 6kilometrová procházka z Daskabátu do chmelařské obce Tršice, jejímž moderním znakem je socha žáby na návsi před zámkem.
4 účastníci / 6 km / report

19. 7. Poslední Jeseničák
Na nejkrásnější trati u nás na nějakou dobu utichne kvůli rekonstrukci provoz, proto ten název. Vlakem do Branné, z Branné pěšky do Ostružné, možná až Ramzové, a pak zase vlakem zpět do Olomouce.
4 účastníci + pes / 8 km / report

15. 7. Tovačovské hladiny
Procházka po březích tovačovských rybníků z Tovačova do Věrovan, možná až do Dubu nad Moravou. Sraz 13:40 v Olomouci na tržnici, návrat do 19 hod.
5 účastnic a 2 psi / 6 km / report

4. 7. Novozámecké Pomoraví
Procházka částí Litovelského Pomoraví v okolí Mladče. Sraz v 8:10 před hlavním nádražím v Olomouci. Vzhledem k tropickému počasí byly na výběr dvě varianty výletu. Zvítězila nakonec varianta procházky kolem Třesína a prohlídka jeskyní.
5 účastníků / 6,5 km / report

17. 6. Terezské údolí
Odpolední 7km procházka malebným údolím říčky Šumice mezi Laškovem a Náměští na Hané. Sraz v 15:00 na autobusové zastávce Neředín, krematorium v Olomouci.
4 účastníci / 6 km / report

18. 4. Výstup na Svatý Kopeček
Jarní výšlap z Hluboček na Svatý Kopeček ke známé poutní bazilice a za doprovodu Wolkerových veršů.
11 účastníků / 8,5 km / report

21. 3. Do Kroměříža
Vítání jara procházkou z Chropyně do Kroměříže.
16 účastníků / 12 km / report

2014

29. 11. Přes Kopeček na trhy
Předvánoční výstup na Svatý Kopeček z Mariánského Údolí zakončený teplým punčem na olomouckém Horním náměstí.
4 účastnice / 9 km

15. 11. Podzimní Pomoraví
Putování podzimní krajinou Litovelského Pomoraví z Horky nad Moravou do Litovle.
5 účastníků / 15 km

5. 11. Terezské údolí
Odpolední procházka údolím říčky Šumice mezi Laškovem a Náměští na Hané.
2 účastníci / 6 km

18. 10. Hanácké Mont Blank
Vandr na hanáckou velehoru Velký Kosíř s výhledem z nedávno otevřené rozhledny a táborákem pod ní.
28 účastníků / 10 km / report

8. 10. Vycházka ke Kartouzce
Procházka lesy v okolí Svatého Kopečka k ruinám bývalého kartuziánského kláštera nad obcí Dolany.
2 účastníci / 8 km

1. 10. Komentovaná prohlídka večerní Olomouce 
Komentovaná procházka večerní hanáckou metropolí pro studenty prvních ročníků Univerzity Palackého.
13 účastníků / 3 km


Žádné komentáře:

Okomentovat