Větrání

Na procházky po okolí Olomouce, které jsem pojmenoval Větrání, jsme začali chodit na podzim 2014, kdy jsem coby zaměstnance Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého usoudil, že už stačilo psaní o pohybu bez samotného pohybu. Pod hlavičkou tehdy rozvíjeného webu Radost z pohybu se akční rádius Větrání postupně zvětšoval a do konce roku 2018, kdy jsem z fakulty odešel, se uskutečnilo přes 100 výletů víceméně napříč celou Moravou. Nutno podotknout, že několik výletů odvedl tehdejší student fakulty Jan Kodl. Od začátku roku 2019 na výlety jezdíme pod mým jménem, z rodinných důvodů nepravidelně. Nicméně podařilo se nám najít i recept na proticovidová opatření, která omezovala hromadné sportovní akce – prostě jsme si na dvě velikonoční Větrání vyrazili každý sám, kam chtěl, a pak si o našich trasách poreferovali ve společném reportu. Aktuálně je počet uskutečněných výletů přes 130. 

AKTUÁLNÍ TERMÍNY

28. 9. [tajný výlet]
Desátý ročník Větrání zahájíme na státní svátek 28. září tak trochu tajným výletem. Proč tajným? Až do večera 26. září neuvedu přesné propozice výletu, ale budu do té doby jen zveřejňovat tady a ve facebookové události indicie, na základě kterých budete moci hádat, kam se asi pojede. Kdo chce nicméně jet za každou cenu bez ohledu na lokalitu výletu, může se směle hned přihlásit níže. 
Kdo by si chtěl ale raději počkat na více indicií, může se přihlásit až do večera 26. 9. A pokud by nakonec někomu trasa "nevoněla", může se zase během následujícího dne odhlásit, a to napsáním na e-mail moravskyturista@gmail.com

indicie 1: Zůstaneme v Olomouckém kraji, ale vlakem se celkem projedeme.
indicie 2: Bouzov
indicie 3: Nejedeme na Bouzov, k jedné památce ve správě NPÚ se ale podíváme.
indicie 4: Část trasy už někteří z jednoho dřívějšího Větrání znají. Tedy spíše znali by, nebýt husté mlhy. 
indicie 5: Podíváme se tam, kde kázal čert, i k několika nešťastným kaplím.
indicie 6: Naše trasa začne ve městě, jehož jméno začíná na J a železniční stanice má dodatek "ve Slezsku", a skončí v obci s počátečními písmeny dvouslovného jména V K. 


---

Pokud pravidelně nesledujete ani tuto stránku, ani Facebook, ale chcete dostávat novinky týkající se Větrání na svůj e-mail, napište mi na moravskyturista@gmail.com. Nebojte, nebudu posílat žádný spam, jen nové termíny výletů a s nimi související informace. 

Report z posledního výletu si můžete přečíst zde.

---

Vyhrazuji si právo na změnu termínu či lokality výletů, případně jejich úplné zrušení.

ARCHIV
Rejstřík výletů | Mapa uskutečněných výletů
2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 
2020 | 2021 | 2022 | 2023 

Komentáře