Větrání 2014

29. 11. Přes Kopeček na trhy (6)
Hlubočky-Mariánské Údolí – Posluchov – Svatý Kopeček
mapa / 9 km / 4 účastnice / report

V minus třech stupních jsme se vydali na poslední výšlap roku 2014, namířeno jsme z Hluboček měli původně na Svatý Kopeček a následně ještě dále po svých až na olomoucké vánoční trhy, ale v Samotiškách pod Kopečkem jsem pro mráz špacír ukončili a na punč na trzích si dojeli městskou hromadnou dopravou. Když ale pomineme mráz, procházka to byla pěkná, zastavili jsme se u koní na Posluchově a u fortu na Radíkově, nesměla chybět společná fotka u cedule Hanácké republiky na Kopečku.

15. 11. Podzimní Pomoraví (5)
Horka nad Moravou – Hynkov – Lhota nad Moravou – Litovel
mapa / 15 km / 5 účastníků / report

Na podzimních cestách po zajímavostech v okolí Olomouce jsme nemohli nezavítat ani do Litovelského Pomoraví. Průvodkyní nám celý den z Horky nad Moravou až do Litovle byla červená značka. Zatímco ve skrytu lužního lesa bylo celkem fajn, na odhalenějších místech bylo sakra větrno, ale neváhali jsme použít obranné prostředky, například teplou polévku ve Lhotě nad Moravou. Zablbli jsme si také na některých atrakcích pro děti, které tu jsou vybudovány jako součást naučné stezky a s tmou jsme se z Litovle vrátili domů.

5. 11. Terezské údolí (4)
Laškov – Terezské údolí – Náměšť na Hané
mapa / 6 km / 2 účastníci / report

Středeční odpolední větrací vycházky měly z jistých důvodů vždy slabší účast. Na pěknou procházku podvečerním údolím říčky Šumice mezi Laškovem a Náměští na Hané tak vyrazili jen dva zájemci. Dost možná hrálo roli i to, že se měnil kvůli počasí termín této vycházky. Nicméně prošli jsme se, neztratili se, pohoda.

18. 10. Hanácké Mont Blank (3)
Slatinky – Velký Kosíř – Slatinice
mapa / 10 km / 28 účastníků / report

To první z “celodenních” vandrů byl jiné kafe, na nějakou dobu bylo o účastnickém rekordu jasno. Zároveň byla tímto výletem položena tradice podzimních výšlapů na Velký Kosíř s táborákem. Vyšli jsme ze Slatinek, k tehdy nedávno otevřené rozhledně na vrcholu Kosíře jsme pozvolna stoupali po cyklostezce a nahoře samozřejmě vzali vyhlídkovou plošinu útokem. Však nám také přálo počasí. Cílem naší vycházky byly Slatinice, kam jsme z vrcholu sestoupili po žluté značce.

8. 10. Vycházka ke Kartouzce (2)
Svatý Kopeček – Kartouzka – Dolany – Samotišky
mapa / 8 km / 2 účastníci

Druhé Větrání mělo účast ještě komornější, do lesů v okolí Svatého Kopečka vyrazili na odpolední procházku jen dva studenti. Po cestě od zoo k ruinám kartuziánského kláštera jsme našli nějaké houby, jeden z účastníků vyprávěl zážitky ze svých cest po světě, tak nějak to pod zelenou střechou lesa příjemně ubíhalo. Zato šlapání po silnici z Dolan do Samotišek na autobus zpět do Olomouce už tak fajn nebylo, ale kdy jsme se nechtěli vracet stejnou cestou a večer byl blíž a blíž... 

1. 10. Večerní Olomoucí (1)
3 km / 13 účastníků
První Větrání bylo vlastně jen procházkou po Olomouci, přesněji šlo o komentovanou procházku večerním historickým centrem hanácké metropole, primárně určenou studentům prvních ročníků Univerzity Palackého. Prváků i dalších zájemců se nejdříve přihlásilo několik desítek, procházku nakonec překazil vytrvalý déšť, takže se uskutečnila v komornějším složení o den později, než bylo plánováno.
<< zpět na aktuální termíny

Komentáře