Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Níže naleznete přehled dosud uskutečněných výletů a plán výletů, které povedu já, na nadcházející měsíce. O případných změnách se včas dozvíte, všechny články týkající se Větrání najdete zde


Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.2017

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány

25. 11. K týnecké mohyle
Na poslední podzimní výpravu se vydáme jen kousek od Olomouce. Z Grygova se kolem někdejších vápencových lomů vydáme na vrch Hradisko, na jehož vrcholu stojí památník osvobození, odhalený za účasti T. G. Masaryka. Od památníku je i pěkný výhled na Velký Týnec, přes který se následně vydáme do Olomouce. Délka: 17,4 km.
Více: Facebook / Kudy z nudy / propozice /

16. 12. Cesta hřebečskými pověstmi
Předvánoční Větrání bude tak trochu pohádkové, jak se na tento čas sluší a patří. Na bezmála sedmnáctikilometrové trase z Městečka Trnávky do Moravské Třebové si povíme několik zdejších pověstí včetně té nejznámější o lásce, které nebylo přáno, Annenruhe
Více: Facebook / Kudy z nudy

30. 12. Předsilvestrovské láznění
Před silvestrovskými oslavami a ponocováním je třeba si dát chvíli pohov a odpočinout si. Anebo si dát ještě trochu do těla, ať člověk na konci roku nevypadne z kondice. Šestnáctikilometrová trasa v okolí Luhačovic a zdejších lázní nabídne jak požitek z lázeňské architektury, tak krásná místa v přilehlých Vizovických vrších. 
Více: Facebook / Kudy z nudy

2018Žádné komentáře:

Okomentovat