Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Archiv proběhlých Větrání >>


2018

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány


3. 11. Oderská výprava

Přírodním parkem Oderské vrchy povede téměř osmnáctikilometrová trasa tohoto podzimního výletu. Na cestě ze Suchdola nad Odrou do Oder vystoupáme mimo jiné na rozhlednu Olšová u obce Pohoř nebo se podíváme k bývalým břidlicovým dolům a také si ukážeme, kde v Odrách stával zámek. Kdo by se necítil na celou trasu, nemusí zoufat, připravena je i malinko kratší varianta, cca třináctikilometrová. 
Sraz: 7:40 před Olomouc, hl. n.
Trasa: cca 18 km, mapa (příp. 12,5 km, mapa)
Návrat: kolem 18. hodiny
Více: Facebook

17. 11. Ze Stražiska do Konice

Po nějaké době s Větráním opět zamíříme na Konicko. Na patnáctikilometrové trase se vydáme od půvabných vil na Stražisku k větrnému mlýnu v Jednově a naše putování zakončíme u obří sekery před konickým zámkem. 
Sraz: 7:15 před Olomouc, hl. n., příp. 7:45 v Prostějov, hl. n.
Trasa: 15,4 km, mapa
Návrat: do 18. hodiny
Více: Facebook

15. 12. Předvánoční Podbeskydí

29. 12. Předsilvestrovské louč(ň)ení


Žádné komentáře:

Okomentovat