Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Níže naleznete přehled dosud uskutečněných výletů a plán výletů, které povedu já, na nadcházející měsíce. O případných změnách se včas dozvíte, všechny články týkající se Větrání najdete zde


Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.

2018

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány

4. 3. Cestou na Brníčko
První březnovou neděli se s Větráním vydáme na čtrnáctikilometrovou vycházku severní částí Úsovské vrchoviny z Libiny do Postřelmova, po trase mimo jiné zavítáme na hrad Brníčko. Tam jsme už sice kdysi byli, ale bylo tu fajn, tak proč si to nezopakovat...
Sraz: 7:30 před Olomouc, hl. n. 
Odjezd: 7:47 os vlak směr Šumperk
Trasa: 14 km, nenáročná – mapa 
Návrat: do 16. hodiny
Více: Facebook / Kudy z nudy / kompletní propozice

17. 3. Hledání jara u Litomyšle
Na začátku jara s Větráním zavítáme opět po nějaké době do Čech. Na téměř sedmnáctikilometrové trase se podíváme do přírodní rezervace Psí kuchyně, také k zámečku, který inspiroval Aloise Jiráska, a především objevíme půvaby Litomyšle. 
Více: Facebook

30. 3. Chřibskými lesy
Velikonoční výlet na Velký pátek zavede turisty do hlubin lesů v pověstmi opředených Chřibech. Patnáctikilometrová trasa povede ze Salaše, kam dojedeme autobusem ze Starého Města a kde zdoláme krásnou novou rozhlednu, přes Bunč, kde můžeme chvíli pauzírovat v restauraci, do Zdounek, odkud pak odpoledne zamíříme vlakem domů.
Více: Facebook

14. 4. Proti Helfštýnu
S další jarní výpravou se vydáme do Moravské brány, na dohled hradu Helfštýna, ovšem o něm tento výlet vůbec nebude. Zavítáme totiž na hrad protější, na Drahotuš, po cestě si prohlédneme i jezernické a hranické železniční viadukty a alespoň zvenčí hrádek Kunzov, romanticky stylizované sídlo někdejšího továrníka Kunze. Délka asi 18 km. 
Více: Facebook

28. 4. Putování Pomoravím
Částečně integrovaný pěší výlet z Horky nad Moravou do Litovle krajinou lužního lesa s četnými meandry řeky Moravy. Úvodní úsek z Horky do Hynkova absolvují s námi účastníci letošní Expedice přes bar a studenti aplikovaných pohybových aktivit na FTK UP coby jejich asistenti. 
Více: 

9. 5. Okolo Rampachu
Při Sportovním dni Univerzity Palackého se vydáme na pohodovou sedmnáctikilometrovou trasu z Choliny do Litovle, kolem pověstmi opředeného vrchu Rampach. Zavítáme i na Pardusku, odkud je parádní výhled na kus severní Hané pod hradbou Jeseníků, anebo do Chudobína, malé vesnice, která ale má svůj zámek a tři kostely pro tři různá vyznání. 
Více: 

12. 5. Krnovský špacír
Výhled z rozhledny Ježník, zříceninu hradu Zátor a především osmnáctikilometrovou procházkovou dávku nabídne turistům tento výlet lesy v okolí Krnova. 
Více: 


Žádné komentáře:

Okomentovat