Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Níže naleznete přehled dosud uskutečněných výletů a plán výletů, které povedu já, na nadcházející měsíce. O případných změnách se včas dozvíte, všechny články týkající se Větrání najdete zde


Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.2017

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány

22. 7. Javorníček a Gigula
V červenci zavítáme s Větráním do všech světových stran od Olomouce, a tak je třeba vydat se na východ, na Valašsko. V okolí Karolinky a Velkých Karlovic je naplánována místy poněkud prudká, ale jinak pohodová trasa do osady Javorníček na stejnojmenném vrcholu. V obou zmíněných vesnicích si také prohlédneme zdejší dochované lidové stavby. Délka 15 km, terén náročnější, horský.
Facebook / 17 účastníků / 16 km / report brzy

26. 8. Bohumínská dvacítka
Jediné srpnové Větrání bude v létě nejdelší. Z bohumínského nádraží je v plánu trasa k ostravskému hlavnímu, a sice kolem zdejších pohraničních bunkrů, meandrů Odry nebo přes hornický skanzen Landek. Ostravský závěr bude poněkud nepohodlný, ale lze si jej při nejhorším zkrátit MHD. Délka 19 km, terén nenáročný.
Více: Facebook / Kudy z nudy / pozvánka /

9. 9. Tajný výlet
Na závěr třetího ročníku Větrání jsme připravili Tajný výlet. O tom, kam se pojede/půjde, se dozvíte až na místě srazu a možná ani tam neprozradíme všechno. Jisté jen je, že trasa výletu bude mít 14 km, hodí se pořádné boty a sraz je v 7:35 před olomouckým hlavním nádražím. 

Více: Facebook

28. 9. Hanácké Mont Blank IV
Zahájení čtvrtého ročníku Větrání na hanácké velehoře Velkém Kosíři. Tentokrát bez rozhledny (viz TurNovinky), ale projdeme se a opečeme párky do sytosti. A také se budou vyhlašovat nej... Větrači. Délka: 15 km.
Více: Facebook

7. 10. Kousek od Valmezu
Bystřička - vodní nádrž Bystřička - Velká Lhota - Střítež nad Bečvou - Zašová.
Více: 

21. 10. Podzim na Bradle
Výstup na pověstmi opředenou horu, nejvyšší vrchol Úsovské vrchoviny.
Více: 

4. 11. Putování na Malou Hanou
Dzbel - Jaroměřice - Jevíčko.
Více: 

17. 11. Kolem Priglu
Co víc dodávat, prostě vandr kolem Brněnské přehrady.
Více: 

25. 11. Podzimní Pomoraví
Myslechovice - Mladeč - Řimice - Nové Zámky - Litovel.
Více:

Do konce roku 2017 pak ještě proběhne předvánoční (16. 12.) a předsilvestrovský výšlap (30. 12.) v okolí Olomouce, bude ještě upřesněno. 


Žádné komentáře:

Okomentovat