Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Níže naleznete přehled dosud uskutečněných výletů a plán výletů, které povedu já, na nadcházející měsíce. O případných změnách se včas dozvíte, všechny články týkající se Větrání najdete zde


Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.

2018

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány

28. 4. Putování Pomoravím
Částečně integrovaný pěší výlet z Horky nad Moravou do Litovle krajinou lužního lesa s četnými meandry řeky Moravy. Úvodní úsek z Horky do Hynkova absolvují s námi účastníci letošní Expedice přes bar a studenti aplikovaných pohybových aktivit na FTK UP coby jejich asistenti. 
Sraz: 8:15 před Olomouc, hl. n.
Délka: délka cca 18 km, mapa
Návrat: do 17:30
Více: Facebook / Kudy z nudykompletní propozice

9. 5. Okolo Rampachu
Při Sportovním dni Univerzity Palackého se vydáme na pohodovou sedmnáctikilometrovou trasu z Choliny do Litovle, kolem pověstmi opředeného vrchu Rampach. Zavítáme i na Pardusku, odkud je parádní výhled na kus severní Hané pod hradbou Jeseníků, anebo do Chudobína, malé vesnice, která ale má svůj zámek a tři kostely pro tři různá vyznání. 
Více: Facebook / kompletní propozice 

12. 5. Krnovský špacír
Výhled z rozhledny Ježník, zříceninu hradu Zátor a především osmnáctikilometrovou procházkovou dávku ve zvlněných severních partiích Nízkého Jeseníku nabídne turistům tento výlet lesy v okolí Krnova. 
Více: Facebook

26. 5. Za živou vodou
Spočítat prameny živé vody v horách nad Jeseníkem, kde zbudoval své slavné lázně Vincenz Priessnitz, je snad nemožné. A my se o to ani nebudeme pokoušet, jen přejdeme přes Studniční vrch z Vápenné do Jeseníku, u některých ze zdejších pramenů a na možných vyhlídkách se zastavíme, prohlédneme si také areál lázní na Gräfenberku a užijeme si zdejšího čerstvého vzduchu. 
Více: Facebook

9. 6. Strážnickým Pomoravím
Mekka moravských lidových tradic bude cílem putování Strážnickým Pomoravím. Po cestě z Rohatce do Strážnice zavítáme na břehy Baťova kanálu nebo také mezi slavné vinné sklípky v Petrově. 
Více: Facebook

16. 6. Kolem Baldského vrchu
Jen kousek za moravsko-českou hranicí se zvedá nejvyšší vrchol Svitavské pahorkatiny, Baldský vrch. Pod ním se rozkládá další velká rybniční oblast Hřebečska a u ní lze najít mimo jiné zaniklé lázně Balda, které na tomto výletu navštívíme, stejně jako malebné východočeské město Polička, rodiště skladatele Bohuslava Martinů pyšnící se dochovaným věncem opevnění. 
Více: 

30. 6. Javornická horečka
Aneb výstup na Velký Javorník a pohodové zastavení na Horečkách nad Frenštátem nad Ostravicí. Zkrátka prázdniny začneme trochu zostra. 
Více: 

14. 7. Od Odry na Kanihůru
Z mobilního vysílače nedaleko Bílovce si lze zhlédnout kopcovitou krajinu Oderských vrchů, jezera v Poodří, přistávající letadla na ostravském letišti a hradbu hor okolo. Na vrch Kanihůra, kde vysílač stojí, si vyjdeme ze Studénky, cestu skončíme v Bílovci. 
Více: 

21. 7. Moravské Švýcarsko
Patnáctikilometrové kolečko okolím Adamova, po trase v blízkosti řeky Svitavy zavítáme mimo jiné k gotickému kostelu ve Svaté Kateřině, který se tyčí na ostrohu nad vesnicí, nebo k Novému Hradu, pod nímž proudí vlaky v tunelech na trati mezi Blanskem a Brnem. 
Více: 

5. 8. Šostýnská neděle 
První srpnovou neděli strávíme nedlouhým putováním z Frenštátu do Kopřivnice, podíváme se na zříceninu hradu Šostýn a pokocháme se výhledem z Bezručovy vyhlídky. 
Více: 

11. 8. Tišnovské viadukty
V kopcovitém okolí Tišnova lze narazit hned na několik zajímavých železničních mostů a viaduktů, po nichž si to šinou vlaky z Brna na Havlíčkův Brod, mimo jiné Most míru, který patří k největším u nás. A nebude to výlet jen mostech...
Více: 

9. 9. Z Brandýsa do Ústí
Na začátku školního roku se podíváme do městečka, kde strávil tři roky svého života Jan Amos Komenský, a až si jej prohlédneme, vydáme se proti proudu Tiché Orlice do Ústí nad Orlicí. Pohodová procházka na neděli. 
Více: 


Žádné komentáře:

Okomentovat