Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Níže naleznete přehled dosud uskutečněných výletů a plán výletů, které povedu já, na nadcházející měsíce. O případných změnách se včas dozvíte, všechny články týkající se Větrání najdete zde


Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.2017

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány


28. 9. Hanácké Mont Blank IV
Zahájení čtvrtého ročníku Větrání na hanácké velehoře Velkém Kosíři. Tentokrát bez rozhledny (viz TurNovinky), ale projdeme se a opečeme párky do sytosti. A také se budou vyhlašovat nej... Větrači. Délka: 14 km.
Více: Facebook / Kudy z nudy / propozice /

7. 10. Kousek od Valmezu
Také na podzim zavítáme s Větráním na Valašsko. Pohodová trasa povede z vlak. zastávky v Bystřice ke stejnojmenné přehradě a do kopců nad ní, zakončovat budeme buď v Rožnově (19 km) nebo v Zašové (15 km), uvidíme podle okolností...
Více: Facebook / Kudy z nudy / propozice

21. 10. Kolem Priglu
Už název tohoto podzimního výletu je dost výmluvný. Ale přece jen, pokud někdo váhá - zhruba 15km pohodová trasa povede po březích Brněnské přehrady a jejím okolím, cíl je na hradě Veveří, který se tou dobou bude pomalu, ale jistě chystat na ukončení letošní turistické sezony.
Více: Facebook / Kudy z nudy /

4. 11. Putování na Malou Hanou
Cílem patnáctikilometrové trasy bude půvabné městečko Jevíčko, centrum severní části oblasti zvané Malá Haná. Po cestě se podíváme také na poutní místo Kalvárie u Jaroměřic a užijeme si příjemné podzimní procházky hlubokými lesy, které oddělují Konicko od Jevíčska.
Více: Facebook / Kudy z nudy

17. 11. Podzim na Blatě
Státní svátek můžete strávit na nenáročné dvanáctikilometrové procházce podél říčky Blaty. Trasa vede ze Senice na Hané přes Seničku do Náměště na Hané, sleduje naučnou stezku Elišky z Kunštátu a zastavíme se u pramene a kapličky u osady Svatá Voda.
Více: Facebook / Kudy z nudy

25. 11. K týnecké mohyle
Na poslední podzimní výpravu se vydáme jen kousek od Olomouce. Z Grygova se kolem někdejších vápencových lomů vydáme na vrch Hradisko, na jehož vrcholu stojí památník osvobození, odhalený za účasti T. G. Masaryka. Od památníku je i pěkný výhled na Velký Týnec, přes který se následně vydáme do Olomouce. Délka: 16 km.
Více: Facebook / Kudy z nudy

Do konce roku 2017 pak ještě proběhne předvánoční (16. 12.) a předsilvestrovský výšlap (30. 12.) v okolí Olomouce, bude ještě upřesněno. 


Žádné komentáře:

Okomentovat