Větrání s Moravským turistou

Větrání je název série výletů, které pořádám pod hlavičkou webu zaměřeného na aktivní životní styl Radost z pohybu (na odkazované stránce najdete i výlety zařazené pod Větrání, které nevedu já). Tento web vzniká na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, čtenáři na něm najdou informace o výzkumech lidského pohybu, tipy na sportovní a turistické akce nebo návody na cvičení s internetem. Web se soustředí především na chůzi, běh a cyklistiku.

Archiv proběhlých Větrání >>

P.S.: Termíny výletů jsou zveřejňovány také na portálu Kudyznudy.cz.

2018

termíny se ještě mohou změnit, budou postupně upřesňovány


30. 6. Javornická horečka

Aneb výstup na Velký Javorník a pohodové zastavení na Horečkách nad Frenštátem pod Radhoštěm. Zkrátka prázdniny začneme trochu zostra. 
Sraz: 7:30 před Olomouc, hl. n.
Trasa: 12 km, mapa
Návrat: kolem 19. hodiny
Více: Facebook / Kudy z nudy / kompletní propozice

15. 7. Moravské Švýcarsko

Patnáctikilometrové kolečko okolím Adamova, po trase v blízkosti řeky Svitavy zavítáme mimo jiné k gotickému kostelu ve Svaté Kateřině, který se tyčí na ostrohu nad vesnicí, nebo k Novému Hradu, pod nímž proudí vlaky v tunelech na trati mezi Blanskem a Brnem. 
Více: Facebook /

21. 7. Kolem Baldského vrchu

Jen kousek za moravsko-českou hranicí se zvedá nejvyšší vrchol Svitavské pahorkatiny, Baldský vrch. Pod ním se rozkládá další velká rybniční oblast Hřebečska a u ní lze najít mimo jiné zaniklé lázně Balda, které na tomto výletu navštívíme, stejně jako malebné východočeské město Polička, rodiště skladatele Bohuslava Martinů pyšnící se dochovaným věncem opevnění. 
Více: Facebook /

5. 8. Šostýnská neděle 

První srpnovou neděli strávíme nedlouhým putováním z Frenštátu do Kopřivnice, podíváme se na zříceninu hradu Šostýn a pokocháme se výhledem z Bezručovy vyhlídky. 
Více: Facebook /

12. 8. Tišnovské viadukty

V kopcovitém okolí Tišnova lze narazit hned na několik zajímavých železničních mostů a viaduktů, po nichž si to šinou vlaky z Brna na Havlíčkův Brod, mimo jiné Most míru, který patří k největším u nás. A nebude to výlet jen o mostech...
Více: Facebook /

2. 9. Z Brandýsa do Ústí

Na začátku školního roku se podíváme do městečka, kde strávil tři roky svého života Jan Amos Komenský, a až si jej prohlédneme, vydáme se proti proudu Tiché Orlice do Ústí nad Orlicí. Pohodová procházka na neděli. 
Více: Facebook /

22. 9. Hanácké Mont Blank V

Tradiční zahájení nového ročníku na hanácké velehoře Velký Kosíř. 
Více: Facebook /


Žádné komentáře:

Okomentovat